/, Vilistlased/Ärijuhid osalesid rahvusvahelisel ärijuhtimisvõistlusel GMC

Global Management Challenge Estonia – meeskond GMC DREAMTEAM

Ärijuhtimise õppekava tudengid Jüri Platonov, Märt Rosenfeldt, Kadi Kink, Helina Haponen ja Liis Selge osalesid rahvusvahelisel ärijuhtimisvõistlusel GMC.

Maailma suurimat ärijuhtimisvõistlust Global Management Challenge (GMC) esindab Baltikumis MTÜ GMC Estonia, mis on korraldanud Eestis GMC tudengivooru juba mitu aastat ning siiani on võistlusest igal aastal osa võtnud sajad tudengid erinevatest Eesti kõrgkoolidest. Võistlust korraldatakse igal aastal ligi 30 maal ning kevaditi kohtuvad kõikide riikide parimad meeskonnad rahvusvahelises finaalis. 2018. a. kevadel esindas Eestit Dubais tudengimeeskond Arete, kes saavutas 24 riigi hulgas 4. koha. Lühidalt on tegemist virtuaalse ärijuhtimissimulatsiooniga, kus strateegilises ärijuhtimises võistlevad omavahel erinevad tudengitiimid.

Ootus Global Management Challenge Estoniale oli peamiselt soov luua uusi kontakte, mis kindlasti tulevikus kasuks tulevad, kui hakatakse ise ettevõtlusega tegelema. Lisaks ootas meeskond võistluselt väljakutseid ning arenguvõimalust, et võtta endaga kaasa väärt kogemused, millega elus edukam olla.

Meeskonna peamine eesmärk oli astuda välja rutiinist ning mugavustsoonist, et panna ennast proovile ärijuhi rollis. Global Management Challenge Estonia lõi suurepärase keskkonna selleks, et koguda meeskonnatöö kogemust, lahendades erinevaid juhtimisalaseid ülesandeid ning seeläbi välja selgitada meeskonnaliikmete tugevused ja nõrkused. Võistlusel osalemine pani proovile kogu meeskonna pingetaluvuse ning arendas oskust keerukates olukordades kõige produktiivsem lahendus leida.

Tegevuse kestel pidevalt iseennast ning teisi analüüsides arenes oskus näha inimestes nende tegelikku potentsiaali ja läbi selle saadi oskus, kuidas leida õigele töökohale täpselt sobilik inimene. Võistlusel osalemine võimaldas õpitud teadmisi rakendada ning katsetada, kas suudetakse piiratud aja jm ressursside tingimustes piisavalt ratsionaalseid otsuseid vastu võtta, et ettevõte kasumlikuks muuta.

Meeskonna valitud strateegia ja tehtud ärilised otsused kasvatasid stabiilselt ettevõtte kasumit, seejuures välditi laenuraha kaasamist ehk kasutati oskuslikult oma vahendeid ning lõpetati mäng kõrgeima kasumiga võrreldes konkurentidega, kuid see ei olnud mängus võitu tagav. Tavaelus on stabiilne kasv, ettevõtte ja töötajate areng ning seejuures saavutatud kõrge kasum tõenäoliselt enam väärtustatud. Meeskond andis endast parima ja saavutas võiduka viienda koha.

Pildi autor: Andres Tamm

Meeskond GMC DREAMTEAM

Jüri Platonov
Märt Rosenfeld
Kadi Kink
Helina Haponen
Liis Selge
Juhendaja Diana Tandru

2018-11-16T11:12:56+00:00