///Kaubandusökonoomika
Kaubandusökonoomika 2019-05-09T10:38:37+00:00

Kaubandusökonoomika

  • rakenduskõrgharidus
  • päevaõpe, tsükliõpe
  • 180 EAP
  • 3 aastat

Õppekava

Lääne-Viru Rakenduskõrgkool on ainus kõrgkool Eestis, kus on võimalik õppida kaubandusökonoomikat rakenduskõrghariduse tasemel. Kaubandusökonoomika erialale võeti vastu esimesed üliõpilased 2004. aastal. Nüüdseks on kooli lõpetanud 461 kaubandusvaldkonna spetsialisti, kellest 80% on leidnud rakenduse erialasel tööl. Kaubandusökonoomika eriala lõpetaja on kaubandusalaste teadmiste ja analüütiliste oskustega ostu-, müügi- ja turundusvaldkonna spetsialist või juht. Ta võib töötada ostu-, müügi- ja turundusspetsialistina, kategooriaspetsialistina, kategooria-, tooterühma-, teenindus- ja müügiüksuse, aga ka turundus- ja regioonijuhina jne.

Lõpetajad töötavad Eesti suurimates jaekaubanduskettides, hulgikaubandusettevõtetes, tööstusettevõtete ostu- ja müügiüksustes. Meie koostööpartneriteks on Coop, Rimi Eesti Food AS, Selver AS, Bauhof Group AS, Prisma Peremarket AS, Tallinna Kaubamaja Grupp AS, OG Elektra AS, Maxima Eesti OÜ, ABC Supermarkets AS, OÜ Aldar Eesti, Koduekstra OÜ, Kaupmees & KO, OÜ Baltman jt.

Kaubandusökonoomika õppekava läbimisel saadakse teadmised, oskused inimeste ja protsesside juhtimisest kaubanduses, sh kaubaõpetusest, ostu-müügikorraldusest, turundusest, e-kaubandusest, inimeste, kategooria ja finantside juhtimisest. Kaubandusalaste teadmiste kinnistamiseks on meie üliõpilastel võimalus teostada praktilisi ülesandeid kaasaegse sisustusega kaubanduse õppeklassis, kus saab demonstreerida oskusi kaupade sortimendi ja väljapanekute planeerimisel, aruannete koostamisel ning andmete analüüsil, sh müügitulemuste ja finantsanalüüsil.

Kaubandusökonoomika eriala lõpetajal on võimalus jätkata õpinguid magistriõppes Tartu Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Eesti Maaülikoolis jt.

Kui oled oma valiku teinud, siis toimi nii:

Esita avaldus internetis
Esita avaldus koolis

Heve Kirikal
kaubandusökonoomika valdkonna juhtiv lektor
✍ heve@lvrkk.ee

Vastuvõtukomisjon
☏ 329 5956, 5348 7075
vastuvott@lvrkk.ee