/, Vilistlased/Külla tuleb Joonas Hellerma

Külla tuleb Joonas Hellerma

Alustame emakeelepäeva tähistamist juba 13. märtsil, kui meie kooli tuleb esinema kultuurisaate ,,Plekktrumm“ saatejuht Joonas Hellerma.

Joonas Hellerma on 2006. aastal lõpetanud cum laude Tallinna Ülikooli filmi- ja videokunsti eriala. Tal on filosoofia erialal magistrikraad, filosoofias on ta oma teadmisi täiendanud ka Saksamaal Humboldti ülikoolis. Joonas Hellermad, kes on ajakirjanik ja kirjanik Kärt Hellerma poeg, on 2017. aastal pärjatud parima meessaatejuhi tiitliga, tänavu on Vaegkuuljate Liit teda tunnustanud Selge Kõneleja auhinnaga.

Lisaks teleajakirjaniku tööle on Joonas Hellerma kirjutanud ka sisukaid ja harivaid tekste. 2018. aasta oktoobrikuu Loomingus ilmunud esseed ,,Märkmeid ajast ja ilust Viivi Luige loomingus“ võib pidada selle žanri meistritööks. 2019. aasta jaanuarikuu loomingus ilmunud ,,Vabamõtleja Tammsaare ja tema humanism“ liigitub pea kogu Euroopa uusaja filosoofilise mõtte kaasamise tõttu eriti rammusate vaimutoitude hulka.

2019. aasta on kuulutatud eesti keele aastaks, sest 100 aastat tagasi kuulutati eesti keel riigikeeleks. Peame enesestmõistetavaks, et meil on eestikeelse kirjanduse ja ajakirjanduse kõrval omakeelne haridus ja teadus, aga tegelikult võiksime selles näha imet ja olla selle üle uhked. Väärtustagem oma emakeelt, selle maa keelt, ja tunnustagem inimesi, kes majakaina meie teed valgustavad. Olgem rõõmsad, et üks selline majakas – Joonas Hellerma – oli nõus kolmapäeval, 13. märtsil kl 11.00-12.00 auditooriumis G115 meiega kohtuma.

Kallis üliõpilane! Kui Sa ei ole seni saadet ,,Plekktrumm“ veel vaadanud, siis võiksid seda kindlasti enne saatejuhiga kohtumist teha. Saated on ETV2-s järelevaadatavad ja neile pääseb ligi ka arvutiga. Kui Sind jutusaade humanitaaridega eriti ei köida, siis võiksid vaadata saate 124. osa 12. novembrist 2018, kus vestluskaaslaseks oli evolutsioonibioloog Tuul Sepp, või saate 131. osa 14. jaanuarist 2019, kus jutukaaslaseks oli polaarrändur ja ilmastikuteadlane Timo Palo.

2019-03-12T06:05:27+00:00