/, Vilistlased/Majandusinfosüsteemide korraldamise eriala tudengite õppekäik

Majandusinfosüsteemide korraldamise eriala tudengite õppekäik

13. detsembril 2018 käis MI16KÕ rühm oma majandustarkvara kasutamise aine raames õppekäigul Astro Baltics OÜ ja Nortal AS Tartu kontorites (Raatuse 20, Tartu). Tagasiteel külastasime Eesti Lennuakadeemiat, kus MI16KÕ üliõpilane Henri Sutting on IT osakonna juhataja. Päev oli pikk, kuid põnev. Tänan Vallot ja Henrit päeva organiseerimise eest ja Olevit turvalise sõidu eest!

Heli Freienthal
IT valdkonna juhtiv lektor

Ülevaate kogetust kirjutasid Anna, Liisi, Vallo, Henri ja Meelis ning fotod tegi Mario.

Astro Baltics OÜ kohta kirjutasid üliõpilased järgmist:“

 • Selle õppekäigu puhul minu jaoks kõige põnevam oli Astro Balticsi külastus, kuna ma polnud ettevõttest enne külastust kuulnud. Samuti jäi mulje, et tegemist on üsna kokkuhoidva meeskonnaga (ettevõttega), mis mulle meeldib. Ettevõtte põhiliseks tooteks on küll majandustarkvara NOOM müük ja arendus, kuid üsna tõsiselt tegeletakse ka tanklate iseteenindusterminalide tarkvaraarenduse ja seadme tootmisega ning paigaldusega.
 • Astro Balticus on väga huvitav värbamissüsteem, kus oma töötajaid julgustatakse soovitama potentsiaalseid värvatavaid ja selle eest on võimalik saada ka rahalist boonust, kui soovitatud inimene osutub sobilikuks.
 • Oli huvitav näha ning kuulda, kuidas toimub majandustarkvara arendamine. Ettevõte pakub klientidele valdavalt rätsepalahendusi, kus tarkvara kohandatakse vastavalt kliendi vajadustele ja peetakse silmas klientide äriprotsesse. Astro Baltics motiveerib oma töötajaid, organiseerides ühiseid toiduvalmistamisi ja korraldades ühisüritusi.
 • Nii lahe, et Astro Baltics pakkus koostöövõimalusi meie kõrgkoolile.“

Nortal AS kohta kirjutasid osalejad nii:“

 • Nortali puhul oli suureks üllatuseks see, et tegemist on palju suurema, ja ka rahvusvahelisema ettevõttega (umbkaudu 800), kui teadsin. Lisaks fakt, et ca 40% Eesti e-riigi teenustest on Nortali loodud.
 • Nortali värbamissüsteemi juures oli huvitav see, et kordagi ei mainitud, et Eestis ei ole IT valdkonnas piisavalt tööjõudu, vaid pigem on nende suhtumine selline, et piisavate võimetega inimesed on võimalik endale sobivaks töötajaks koolitada. Selleks kasutatakse suveülikoole ja talveülikoole, mis on väga populaarsed ja kust nad ka tegelikult endale tööjõudu palkavad. Olid ju ka meile esinenud inimesed sealt pärit.
 • Nortal tutvustas oma talve- ning suveülikooli, mille kaudu on võimalus saada ettevõttesse tööle. Tööle kandideerivatelt inimestelt ei eeldata laialdasi IT teadmisi, vaid pigem suhtlemisoskust ja töötamist meeskonnas. Töötades Nortalis on võimalus areneda vastavalt töötaja isikuomadustele ning soovidele. Eeldatakse, et töötaja ei jää oma positsioonile pidama, vaid areneb pidevalt edasi.
 • Eriti oluliseks pean võimalust tutvuda Nortaliga, millest olen juba suvest saati huvi tundnud. Sain seal juurde palju enesekindlust. Sain teada ka talveülikooli kohta, mis annab mulle võimaluse õppida ja parimal juhul ka praktikakoha. Kõik sujus kenasti ning olen väga tänulik Nortali töötajatele, kes andsid mulle juurde eneseusku ja sihikindlust.“

Eesti Lennuakadeemia kohta kirjutati selliselt:“

 • Meile tutvustati erinevaid õppetöö simulaatoreid ning võimalus oli ka ise proovida lennata helikopteri- ja lennukisimulaatoris. Lennusimulaatorites on külastajatel võimalus tasu eest käia lendamas. Õppetöö angaaris näidati lennumasinate osasid ning ka päris lennukit, iga õppekäigul osaleja sai oma käega katsuda lennukit.
 • Lennuakadeemias avaldasid loomulikult muljet simulaatorid. Selle lühikese aja jooksul, mis me neid proovida saime ei jõudnud kindlasti kõike kogeda, kuid mulle tundusid nad päris hästi reaalsust jäljendavat. Võrreldes nende simulatsioonidega, mida ma olen kogenud arvuti ekraani taga, oli tegemist ikka märgatavalt reaalsema tundega.
 • Väga põnev oli ka näha, millised on Lennuakadeemia õppeklassid ja ise proovida helikopterisimulaatorit.

Päeva võtavad hästi kokku järgmised mõtted:“

 • Astro Baltics ja Nortalist jäi kõlama, et ettevõtetel on töökätest suur puudus ning julgustasid õpilasi tööle kandideerima.
 • Osalesin MI16KÕ õppekäigul Tartusse ja selle näite põhjal võin öelda, et õppekäikudel osalemine on tõepoolest kasulik õppevorm. Seltskond oli väga asjalik, küsiti palju küsimusi. Mulle meeldis, et nii Astro Balticsis, Nortalis kui ka Eesti Lennuakadeemias olid esitlustesse kaasatud erinevate rollidega töötajad. Mind üllatas positiivselt see, et ettevõtted võtsid meid nii lahkelt vastu ning kasutasid ära võimalust oma tegemisi tutvustada, adudes, et räägivad potentsiaalsete uute töötajatega. Soovitan üliõpilastel õppekäikudest aktiivselt osa võtta. See on suurepärane variant töötavatele tudengitele näha mõnda teist ettevõtet ja selle organisatsioonikultuuri seestpoolt.“

Täname ettevõtteid!

2018-12-18T12:45:35+00:00