/, Vilistlased/Tegusad seeniorid toimetasid Rakvere Spordikeskuses

Tegusad seeniorid toimetasid Rakvere Spordikeskuses

6. detsembril leidis Rakvere Spordikeskuses aset rahvarohke sündmus nimega „Tegusad seeniorid.“ Eelkõige eakatele orienteeritud messil võis osa saada huvitavatest ja harivatest loengutest, nautida ettevõtlike inimeste esinemisi ning soetada laadalt tarvilikku kaupa iseendale või kingituseks.

Sündmuse eesmärgiks oli juhtida tähelepanu eakatele kui väärtuslikele ühiskonnaliikmetele ning rõhutada aktiivsuse ja ettevõtlikkuse tähtsust ka vanemas eas.

Messi avasõnad lausus Rakvere abilinnapea Triin Varek, kes viidates alanud advendile soovis kõigile rahulikku aega pere ja lähedaste seltsis ning toredat messipäeva.

Messi raames räägiti erinevatel eakaid puudutavatel teemadel. Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Voldemar Kolga kõneles vananemisest kui elutargaks saamisest, mainides kohe ettekande alguses, et kedagi ei ole võimalik targaks teha, küll aga on igal inimesel olemas oma sisemine tarkus. Ka puudutas Kolga oma ettekandes sildistamise teemat, soovitades vältida inimeste lahterdamist. Vananemisest kui elu loomulikust osast rääkis rakenduskõrgkooli psühholoogiaainete külalisõppejõud Kaja Altermann. Suurt huvi pakkus messil osalenutele sotsiaalkaitseminister Kaia Iva esinemine, kes arutles eakapoliitika üle, jagas selgitusi eakatele suunatud toetuste kohta ning vastas kuulajate küsimustele.

Messikülalisi ärgitas liikuma aktiivne spordiveteran, paljude spordiürituste eestvedaja ning endine rakenduskõrgkooli õppejõud Maie Tamm, demonstreerides liikumisminutites erinevaid harjutusi.  Tantsuliste etteastetega esinesid eakate tantsurühmad Haljalast ning MTÜst Seeniortants. Meelelahutusliku programmi kõrgpunktiks võis pidada operetilaulja Voldemar Kuslapi esinemist, kes rõõmustas enda vitaalse olekuga kõiki messil viibinuid.

Laadale olid tulnud omatoodangut müüma mikroettevõtjad siit- ja sealtpoolt maakonnapiiri. Pakutava kauba hulgast võis leida nii käsitöötooteid, mett, Peipsi sibulat ja pruuni suhkrut kui ka kodumaist õuna ja mahla jms. Laadalt võis soetada erinevate brändide ilu-, tervise – ja majapidamistooteid ning mitmed ettevõtted ja organisatsioonid tutvustasid sotsiaal- ning tervisevaldkonnas pakutavaid teenuseid. Väga populaarseks osutus AS Rakvere Haigla õdede läbi viidud tasuta tervisenäitajate kontroll, mida eakad agaralt kasutasid.

Messi modereeris ning esinejaid ohjas Maalehe ajakirjanik Rein Sikk. Mess toimus koostöös rahvusvahelise projektiga Villages on Move Baltic. Täname OG Elektra ASi messi toetamise eest.

Suur tänu kõikidele ettevõtlikele inimestele ja aktiivsetele osalejatele!

Täname esinejaid ning seenioreid positiivse tagasiside eest sündmusele!

Sündmuse pildigaleriiga saab tutvuda siin.

Korraldajate nimel

KAIE KRANICH
korraldusmeeskonna liige
LVRKK õppejõud
kaie.kranich@lvrkk.ee
3295973

2019-01-10T06:19:47+00:00